Plushögskolan AB – Stockholm

I Stockholm finns alla varumärken; Affärshögskolan, Vårdyrkeshögskolan och Teknikhögskolan, som är en del av Plushögskolan AB.

Nedan hittar du kontaktuppgifter till de som arbetar i Stockholm. Här finns även alla utbildningar som vi erbjuder på orten.

Varmt välkommen att kontakta oss om du har några frågor!

Plushögskolan AB
Affärshögskolan, Teknikhögskolan och Vårdyrkeshögskolan
Årstaängsvägen 33
117 43 Stockholm

-

Telefon: 08-557 766 00

stockholm@plushogskolan.se

Våra utbildningar

Certifieringsutbildning
1 utbildningar
Utbildningsledarutbildning

PLUSHÖGSKOLAN AB - Ny i utbildningsledarrollen? Uppdatera dina kunskaper kring det som ingår i, och krävs för, uppdraget att driva en yrkeshögskoleutbildning och bli diplomerad utbildningsledare!

Studieorter:

Stockholm

Ej sökbar

Yrkeshögskoleutbildning
2 utbildningar
Mjukvarutestare

TEKNIKHÖGSKOLAN - Jobba med kvalitetssäkring och testning i IT-branschen. Som mjukvaruutestare designar, planerar och utvecklar du olika nivåer av tester för system och digitala produkter.

Studieorter:

Stockholm

Utbildningsstart:

HT-21

Omfattning:

1,5 år

Poäng:

300 YH-poäng

Stängd för ansökan

Processoperatör livsmedel

TEKNIKHÖGSKOLAN - Distansutbildningen för dig som vill arbeta i livsmedelsindustrin och har intresse för miljö och hållbarhet.

Studieorter:

Distans

Utbildningsstart:

HT-21

Omfattning:

1 år

Poäng:

200 YH-poäng

Stängd för ansökan

Yrkeshögskoleutbildning
1 utbildningar
Facility Management

AFFÄRSHÖGSKOLAN - Facility Management är en bred framtidsbransch där du bland annat kan jobba med förhandling, projektledning och strategisk planering av service- och fastighetsrelaterade tjänster.

Studieorter:

3 orter

Utbildningsstart:

HT-21

Omfattning:

2 år

Poäng:

400 YH-poäng

Stängd för ansökan

Vår personal

Anneli Polstam

Regionchef

013-31 42 03

anneli.polstam@plushogskolan.se

Nilla Karlsson

Administratör

08-549 013 16

nilla.karlsson@plushogskolan.se

Yaminna Nefzi

Studerandeansvarig

08-549 013 10

yaminna.nefzi@plushogskolan.se

Åsa Klockerud

Studerandeansvarig

08-549 013 28

asa.klockerud@plushogskolan.se

Matilda Andersson

Studerandeansvarig

08-549 013 25

matilda.andersson@plushogskolan.se

Föräldraledig

Isak Gerrbo

Utbildningsansvarig

08-549 013 18

isak.gerrbo@plushogskolan.se

Erika Solfeldt

Utbildningsansvarig

08-549 013 26

erika.solfeldt@plushogskolan.se