Kontakta oss


Vill du samarbeta med oss?

Kontakta någon av våra affärsområdesansvariga om du vill samarbeta med oss. Det kan handla om skräddarsydda uppdragsutbildningar (företagsutbildningar), förslag på en ny yrkeshögskoleutbildning eller annan fråga som rör behov av utbildning och utveckling för dig som individ eller delar av ditt företag. Alla som arbetar på avdelningen för affärsutveckling har ett nära samarbete med företag och organisationer inom respektive varumärke.

Affärshögskolan

Linda Edh blid

Linda Edh
Affärsområdesansvarig
070-229 72 05
linda.edh@plushogskolan.se

Sara Stenson blid

Sara Stenson
Projektledare B2B
072-713 63 16
sara.stenson@plushogskolan.se

Vårdyrkeshögskolan

Kristina Helenefors blid

Kristina Helenefors
Affärsområdesansvarig
072-550 78 92
kristina.helenefors@plushogskolan.se

Viktoria Cabrera blid

Viktoria Cabrera
Researcher
076-083 20 92
viktoria.cabrera@plushogskolan.se

Teknikhögskolan

Feven Tesfai blid

Feven Tesfai
Affärsområdesansvarig
08-549 013 27
feven.tesfai@plushogskolan.se

Lars Andreasson blid

Lars Andreasson
Researcher
072-211 54 28
lars.andreasson@plushogskolan.se

Vill du komma i kontakt med en specifik ort?

På våra 14 orter finns allt ifrån regionchefer och administratörer till studerandeansvariga och utbildningsansvariga. Välkommen att kontakta oss om du är studiesugen och har frågor om våra befintliga yrkeshögskoleutbildningar och kurser eller om du som företag har frågor kring att ta emot studerande på LIA eller hur du kan engagera dig i våra YH-utbildningars ledningsgrupper. Till vår personal >>